مهاجرت به قبرس شمالی

13 اسفند 1400
4 دیدگاه
روش های مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی جزو آسان‌ترین و در دسترس‌ترین شرایط مهاجرت برای ایرانیان است.

قبرس شمالی امن‌ترین کشور کوچک جهان است. این کشور در رتبه‌ی پنجم به لحاظ امنیت در دنیاست.

بیایید بیشتر درباره‌ی قبرس شمالی بدانیم.

 

آنچه در این مطلب خواهید آموخت: پنهان

قبرس شمالی کجاست؟

این جزیره در دریای مدیترانه واقع شده است. بخش شمالی جزیره قبرس، به قبرس شمالی یا قبرس ترک معروف است.

قبرس شمالی یا قبرس ترک نشین

این بخش از جزیره در طی جنگی که در سال 1974 در گرفت، بخش شمالی جزیره به تصرف ترکهای قبرسی درآمد.

در سال 1984 این بخش از جزیره اعلام استقلال کرد و نام قبرس شمالی را برای خود برگزید.

این کشور در قلب دریای مدیترانه قرار دارد.

قبرس شمالی کشوری است با جذابیت های طبیعی و مراکز تفریحی بسیار زیاد. این جذابیت ها به اضافه آب و هوای بسیار دلپذیر و هزینه های پایین زندگی به مقصدی برای مهاجرت انگلیسی ها و شهروندان اسکاندیناوی تبدیل شده است.

در مقاله قبرس شمالی کجاست؟ به صورت مفصل در این مورد توضیح داده شده است.

زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی کشوری است که در کمال صلح و آرامش به مسیر رشد خود قدم می‌گذارد. زندگی در قبرس شمالی بسیار روان و جاریست. مردم این جزیره به دنبال لذت بردن از تمامی لحظات زندگی‌شان هستند. این را می‌شود به راحتی در جای جای شهرهای آن تماشا کرد. مردمی که با نوشیدن یک چای در یک کافه و هم صحبتی با دوستانشان در اوج لذت هستند. تا کسانی که در سواحل زیبای این جزیره در حال شنا هستند.

 

بارها شنیده‌ایم که وقتی کسی قصد مهاجرت دارد می‌گوید، می‌خواهم جایی بروم که آرام و بدون دغدغه زندگی کنم. قبرس شمالی بهترین مکان برای این سبک زندگی است.

مردم این کشور و خونگرمی‌شان یکی دیگر از دلایل مهاجرت به قبرس شمالی است.

تحصیل رایگان و با کیفیت فرزندان یکی از دغدغه های مهاجران است. در قبرس شمالی مدارس رایگان زیادی وجود دارد. مدارسی که هم ترکی را آموزش می دهند و هم زبان انگلیسی را. برنامه‌های آموزشی جالبی در مدارس این کشور مانند سفال‌گری و آموزش مهارت‌های مختلف قرار دارد.

رانندگی در قبرس شمالی بسیار لذت بخش است. شاید کسی که از ایران به قبرس شمالی مهاجرت کند، پس ازمدتی دلش برای شنیدن صدای بوق ماشین‌ها تنگ شود. در این کشور رانندگی در کمال صبر و آرامش است. جالب است بدانید قوانین رانندگی در قبرس مانند کشور انگلستان است و حتی فرمان خودروها در سمت راست قرار دارد.

 

قبرس شمالی در دوران کرونا به خوبی توانست کشور را مدیریت کند. این نشان از اهمیت جان شهروندان برای دولت این کشور را دارد.

شواهد زندگی در قبرس شمالی نشان می دهد که مهاجرت به قبرس شمالی رو به افزایش است. این آمار را حتی میتوان با زندگی در جزیره قبرس هم مشاهده کرد.

روش های اخذ اقامت قبرس شمالی

اخذ اقامت قبرس شمالی از روش های مختلفی امکان پذیر است:

 • اقامت از طریق خرید ملک
 • اقامت دانشجویی
 • اقامت از طریق ثبت شرکت
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق ویزای کار
 • اقامت توریستی

خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از روش‌های محبوب برای اخذ اقامت قبرس شمالی خرید ملک می باشد.

خرید ملک در قبرس شمالی دارای مزایای زیادیست که مهم ترین آن‌ها عبارتند از:

 • اخذ اقامت
 • سرمایه گذاری (خرید و فروش) به پوند انگلستان
 • رشد سرمایه گذاری سالیانه بین 10 تا 40 درصد
 • امکان اجاره ملک به پوند انگلستان
 • تسریع در اخذ ویزای کشورهای اروپایی و آمریکایی

 

شروع قیمت واحدها برای خرید در قبرس شمالی از 38 هزار پوند می باشد.

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ویزای دانشجویی

یکی از راه‌های دیگر برای ورود به قبرس شمالی اخذ ویزای دانشجویی است. اقامت قبرس شمالی از طریق تحصیل می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با ورود به قبرس شمالی و فارغ‌التحصیلی شرایط آسان‌تری برای پیدا کردن کار داشته باشند. در طول دوران تحصیل هم به واسطه یادگیری زبان ترکی استانبولی و افزایش ارتباطات امکان کاریابی برایشان به مراتب راحت‌تر خواهد بود. همچنین با تحصیل در این کشور می‌توانید حدودا 20 ساعت در هفته حق کار داشته باشید. در قبرس شمالی امکان تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی را خواهید داشت.

بسیاری هم دوست دارند که برای ادامه تحصیل به کشورهایی چون کانادا، آمریکا، استرالیا و کشورهای اروپایی دیگر بروند. برای این افراد اخذ پذیرش یک پروسه سخت خواهد بود. پس از اخذ پذیرش پروسه بسیار دشوارتر اخذ ویزا شروع خواهد شد.

در قبرس شمالی احتمال ریجکت شدن از طریق ویزای دانشجویی تقریبا نزدیک به صفر خواهد بود. یعنی تنها پروسه مهم اخذ پذیرش از دانشگاه است.

همکاران ما در شرکت سامادل اخذ پذیرش را برای شما به صورت رایگان انجام می دهند. می توانید با کارشناسان تحصیلی مجموعه تماس بگیرید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت

کارآفرینی به عنوان یکی از روشهای شناخته شده در کشورهای مهاجرپذیر می باشد. در کشور قبرس شمالی هم می توان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی اقدام به اخذ اقامت کرد.

برای ثبت شرکت در قبرس قوانینی وجود دارد. یکی از این قوانین تمکن مالی فرد متقاضی است. شخص برای ثبت شرکت لازم است در مراحل ابتدایی و انجام کار‌های اداری حداقل 1000 یورو پول داشته باشد و مبلغ 50 هزار یورو را تا زمان ثبت شرکت در حساب شرکت بلوکه کند. پس از ثبت شرکت مبلغ ۱۰ هزار یورو به عنوان دپوزیت در حساب باقی خواهد ماند. و مابقی به فرد متقاضی بازگردانده خواهد شد. پس از مدت ۳ تا ۶ ماه هم تنها ۵۰ هزار لیر به عنوان دپوزیت در حساب می ماند و مابقی عودت داده می شود.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج

اقامت قبرس شمالی از طریق ازدواج با یک قبرسی امکان‌پذیر خواهد بود. شما باید حداقل دو سال قبل از ازدواج در این کشور سکونت و بالای 18 سال سن داشته باشید. همسر شما باید تابعیت قبرسی داشته باشد. اگر همسر شما در قبرس زندگی کند، می‌توانید پس از یک سال جهت دریافت پاسپورت قبرس شمالی اقدام کنید؛ در غیر این صورت پس از 3سال تابعیت قبرسی به شما داده خواهد شد. اینکه با شهروندی فرد متقاضی موافقت بشود یا خیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل این است که به اداره مهاجرت قبرس شمالی ثابت کنید که ازدواج شما واقعی بوده است.

از طرفی به دلیل آن‌که دین مردم قبرس شمالی اسلام است، بایستی فرد قبل از هر اقدامی به خوبی در این مورد تحقیق کند. تحقیق از این رو مورد نیاز است، که با قوانین ازدواج و طلاق این کشور به خوبی آشنا بشود.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ویزای کار

در بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر مقوله‌ای به نام اقامت از طریق ویزای کار وجود دارد. به طور مثال در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند، اتریش و … برنامه هایی تحت عنوان جذب نیروهای کار متخصص وجود دارد. این برنامه ها شامل کارگران، مهندسان و مدیران و … می‌شود.

در قبرس شمالی چنین برنامه‌هایی برای ورود مهاجران وجود ندارد.

کسانی که بخواهند از طریق ویزای کار در قبرس شمالی اقامت بگیرند، باید ابتدا دارای اقامتی از انواع دیگر اقامت باشند (به استثنای ویزای توریستی). سپس به صورت آزمایشی به مدت ۱ تا ۳ ماه برای کارفرما فعالیت کنند. بعد از طی دوره آزمایشی که همراه با دریافت حقوق خواهد بود، هر دو طرف نسبت به همکاری بلندمدت تصمیم‌گیری می‌کنند.

افراد بسیاری هستند که در مورد شرایط ورود به قبرس شمالی با اخذ ویزای کار یا جاب آفر سوال دارند. اما باید بدانیم که کشورهای بسیار محدودی هستند که چنین برنامه‌ای را در سیستم مهاجرتی‌شان دارند. همچنین این برنامه هر روز شرایط دشوارتری را ایجاد می‌کند.

اقامت از طریق جاب آفر در قبرس شمالی در حقیقت وجود ندارد. مگر اینکه فرد به واسطه ارتباط با شرکت‌های حاضر در قبرس شمالی بتواند ثابت کند که برای شغل مورد تقاضای شرکت دارای صلاحیت است. این صلاحیت قطعا شرایط سختی را برای اثبات از راه دور دارد.

پیشنهاد شرکت سامادل این است که ابتدا از طریق خرید ملک اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید. پس از دریافت ویزا، اقدام به جستجوی کار مورد نظر کنید. اجرای این پروسه کمک می‌کند تا شرایط کاری بهتری را پیدا کنید. پس از آن‌که به استخدام مجموعه‌ای درآمدید می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

اقامت توریستی قبرس شمالی

برای ورود به قبرس شمالی به عنوان توریست، ویزاها به صورت فرودگاهی به مسافران داده می‌شود. دریافت ویزای توریستی قبرس شمالی دارای شرایط خاصی است. توریستی که می‌خواهد به قبرس شمالی وارد شود بایستی این موارد را به همراه داشته باشد:

 • بلیط رفت و برگشت
 • در فاصله بین دو بلیط بایستی مکانی را به عنوان اقامتگاه معرفی کنید. برگه رزرو هتل یا محل اقامت بایستی در فرودگاه به آفیسر نشان داده شود.
 • بایستی به مامور فرودگاه نشان دهید که تمکن مالی لازم را برای اقامت در بازه زمانی گردشگری‌تان را دارید.

 

 

نکته مهم دیگر برای ایرانیان و کشورهای حوزه خاورمیانه این است که هر مدرکی که به آفیسر نشان بدهد که شما قصد بازگشت به کشور خودتان را ندارید، باعث می شود که شما از فرودگاه ارجان دیپورت بشوید.

بسته به این که از کدام کشور وارد قبرس شمالی می‌شوید و همچنین قصدتان از مسافرت چیست، اقامت توریستی قبرس شمالی از بین ۳۰ تا ۹۰ روز داده می‌شود.

 

سفر به قبرس شمالی

برای سفر به قبرس شمالی دو مسیر وجود دارد. راه اول از طریق هوایی است. برای سفر به قبرس شمالی به وسیله هواپیما بایستی یک توقف در استانبول یا آنکارا داشته باشید و از آنجا به فرودگاه ارجان ترنسفر شوید.

شرکت‌های هواپیمایی ترکیش ایرلاینز و پگاسوس حمل مسافر از ترکیه به قبرس شمالی را انجام می‌دهند.

برای گرفتن بلیط از ایران به مقصد قبرس شمالی می‌توان از طریق آژانس‌های هواپیمایی و یا از طریق وب‌سایت‌های ارائه دهنده بلیط اقدام کرد.

راه دیگر برای ورود به جزیره قبرس از طریق دریاست. در نزدیکی شهر آنتالیا، بندری به نام مرسین وجود دارد. از این بندر کشتی‌ها به سمت قبرس شمالی بارگیری می‌شوند و بالعکس. کشتی‌های مسافربری نیز از همین طریق سفر می کنند.

کسانی که قصد سفر از طریق دریا به قبرس شمالی را دارند، باید ابتدا به آنتالیا بروند و سپس وارد شهر مرسین شوند. از شهر مرسین هم به وسیله کشتی می‌توانند به شهر فاماگوستا در قبرس شمالی وارد شوند.

 

شرایط سفر به قبرس شمالی

نکته مهم برای شرایط سفر به قبرس شمالی این است که بتوانید بهترین آب و هوا را برای زمان ورود انتخاب کنید.

در قبرس شمالی از اسفند ماه تا آذر ماه هوای آفتابی در قبرس شمالی وجود دارد. اما برای کسانی که قصد دارند از شنا در دریای مدیترانه و آفتاب گرفتن لذت ببرند، بهترین زمان از اردیبهشت ماه تا مهر ماه است.

بعضی از افراد به آب و هوای بارانی علاقه مند هستند. برای این افراد بهترین زمان بین آذر ماه تا اسفند است.

شرایط سفر به قبرس شمالی – رزرو هتل

نکته دیگر در شرایط سفر به قبرس شمالی این است که دو تا سه ماه قبل از سفر اقدام به رزرو محل اقامت کرد؛ زیرا در قبرس شمالی به دلیل ارزان بودن هتل‌ها نسبت به دیگر نقاط اروپا، ظرفیت هتل‌ها در سریعترین زمان ممکن تکمیل می‌شوند.

بنابراین در سریعترین زمان قبل از سفر به قبرس شمالی اقدام به رزرو کنید.

شرایط سفر به قبرس شمالی – همراه داشتن پول

در زمان سفر به قبرس شمالی حتما با خودتان لیر ترکیه به همراه داشته باشید. زیرا مخارج و هزینه ها به لیر ترکیه است. البته در صورتی که دلار، پوند یا یورو با خود به قبرس شمالی بیاورید می توانید که در صرافی ها ارزهایتان را تبدیل کنید.

از جمله مزایایی که در شرایط سفر به قبرس شمالی وجود دارد این است که می توانید با خودتان هیچ پول نقدی همراه نداشته باشید. در قبرس شمالی صرافی‌های فیزیکی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد. پس به مسافران این امکان را می‌دهد که با خود ارز دیجیتال بیاورند و در این کشور به دلار، پوند و یا لیر ترکیه تبدیل کنند.

شرایط سفر به قبرس شمالی – غذای آماده

مورد دیگر در شرایطی که برای سفر به قبرس شمالی وجود دارد این است که غذاهای آماده مانند کنسروها نباید به تعداد زیاد همراهتان باشد. زیرا در فرودگاه ممکن است شما را با کسانی که قصد پناهندگی دارند اشتباه بگیرند.

از نکات دیگر هم که در مقاله به آن اشاره شد، به همراه داشتن بلیط رفت و برگشت، میزانی پول که نشان بدهد قصد گردش در قبرس را دارید و همچنین برگه رزرو محل اقامت‌تان الزامی است.

در صورتی که قصد آوردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی را دارید، باید با شرکت هواپیمایی که از آن بلیط تهیه می‌کنید در تماس باشید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی

امروزه با توجه به شرایط نابه‌سامان کشورهای خاورمیانه، شهروندان این کشورها اقدام به پناهندگی می‌کنند. در کشورهایی مانند سوریه، عراق یا افغانستان به دلیل ناامنی‌ها و جنگ‌های داخلی و خارجی، مردم به دنبال جایی برای زندگی هستند که امنیت برقرار باشد. برای بسیاری از ایرانیان هم گزینه پناهجویی همواره در ذهن‌شان بررسی می شود.

حال ممکن است دلیل این پناهندگی مسائل اقتصادی باشد و یا اینکه زمانی که از روشهای قانونی اخذ اقامت ناامید می‌شوند.

 

مقصد این پناهجویان عموما کشورهای غرب اروپاست.

در سال‌های اخیر تعدادی از مردم این کشورها به جزیره قبرس وارد شده اند. برخی قصد دارند که در قبرس شمالی بمانند، برخی قصد دارند که به قبرس جنوبی بروند و از آنجا وارد یونان بشوند.

به دلیل افزایش این نرخ ورود، در فرودگاه ارجان برای ورود مسافران از کشورهای خاورمیانه سخت‌گیری انجام می‌شود.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق پناهندگی را می‌توان کاملا رد کرد. به دلیل اینکه اگر فرد پناهجو دستگیر شود، ابتدا به ترکیه و سپس به کشور خودشان بازگردانده می‌شود.

پس مهاجرت به قبرس شمالی به‌وسیله اعلام پناهندگی روش خوبی برای ورود نیست.

توصیه شرکت سامادل به تمامی دوستانی که قصد مهاجرت دارند، این است که از طریق راه‌های قانونی اقدام کنند. همچنین در این مسیر سعی کنند با شرکت هایی که بستر قانونی در کشور مقصد دارند، همکاری کنند.

پاسپورت قبرس شمالی

برای اخذ پاسپورت قبرس شمالی نیاز است که ابتدا اقامت قبرس شمالی را از طریق خرید ملک یا ویزای کاری اخذ کنید. حتی کسانی هم که از طریق ثبت شرکت اقدام به اقامت در قبرس می‌کنند هم بایستی برای خودشان ویزای کار بگیرند

کسانی که فقط از طریق خرید ملک در قبرس شمالی اقامت می گیرند، در صورتی که ۱۰سال در قبرس شمالی اقامت داشته باشند، می‌توانند اقامت دائم را اخذ و سپس برای پاسپورت اقدام کنند.

 

 

اقامت دائم قبرس شمالی

کسانی که ملک در قبرس شمالی خریداری می‌کنند و اقامت می‌گیرند می‌توانند اقامت دائم را هم دریافت کنند. این اقامت پس از ۱۰سال زندگی در قبرس شمالی و به شروط زیر امکان پذیر است:

 • در صورتی که سرمایه‌گذاری در بخش ملک در طول این ۱۰سال وجود داشته باشد.
 • در صورتی که متقاضی در کشور قبرس شمالی دارای سوءسابقه نباشد.
 • در صورتی که مالیات‌های فرد متقاضی در طول ۱۰ سال پرداخت شده باشد و فرار مالیاتی نداشته باشد.
 • در صورتی که به دولت نشان بدهد که منابع مالی لازم را برای زندگی در قبرس شمالی در اختیار دارد. این منابع می تواند از طریق کار در قبرس شمالی باشد. یا می‌تواند سپرده‌های ارزی فرد در قبرس شمالی باشد.

 

اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کار

در صورتی که فردی به مدت ۶ سال و به طور مداوم و بدون وقفه دارای ویزای کار باشد می‌تواند برای اخذ اقامت دائم قبرس شمالی اقدام کند. البته بایستی در کنار این سابقه کار در قبرس شمالی به میزان حداقل ۱۲۵ هزار یورو نیز سرمایه‌گذاری در بخش ملک داشته باشد. تحت این شرایط و با رعایت برخی از شرط‌های ذکر شده در قسمت قبل می‌تواند اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کند.

کار در قبرس شمالی

برای کار در قبرس شمالی نیاز به دو فاکتور مهم و اساسی است.

فاکتور اول برای کار در قبرس شمالی تسلط به زبان رسمی این کشور است. افراد متقاضی کار در قبرس شمالی بایستی بتوانند ترکی استانبولی صحبت کنند. برای مهاجرت به هر کشوری دانستن زبان رسمی آن کشور نکته‌ای ضروری است. همانگونه که برای کار در فرانسه نیاز است که فرانسوی را یاد گرفت، در قبرس شمالی هم برای کار دانستن زبان ترکی استانبولی ضرورت دارد.

یکی از مزایای بزرگ یادگیری زبان ترکی در قبرس شمالی این است که کمک می‌کند ارتباطات به راحتی شکل بگیرد. ارتباطات هم یکی از موارد مهم و مورد نیاز برای پیدا کردن کار در کشور مقصد است.

فاکتور دوم برای یافتن کار داشتن یک مهارت در زمینه خاص است. فرد متقاضی باید در زمینه‌ای از جمله مشاغل فنی، مهارت های فروش یا مدیریتی و … باشد.

داشتن این دو فاکتور سبب می‌شود که در سریعترین زمان به کار در قبرس شمالی دست یافت.

نکته مهم در پیدا کردن کار در مهاجرت

یادمان باشد که ما به هر کشوری که مهاجرت می‌کنیم، برای جا افتادن در فرهنگ آن کشور نیاز است که مدت زمانی در حدود ۳ تا ۶ ماه در آن کشور زندگی کنیم. پس زمانی که به مهاجرت فکر می‌کنیم باید پروسه کاریابی را بین ۳ تا ۶ ماه در نظر بگیریم.

ناامید شدن بدترین عامل در کاریابی در قبرس شمالی و دیگر کشورهاست. امیدوار بودن در این پروسه بسیار ضروری است. در طول این مسیر هم باید همواره دو فاکتور بالا را تقویت کنیم.

سایت کاریابی در قبرس شمالی

در قبرس شمالی به دلیل آنکه دیدار فرد متقاضی در استخدام برای کارفرمایان اهمیت دارد، سایت‌های کاریابی مورد توجه نیستند، اما می‌توانید مشاغل مورد نیاز را در این سایت‌ها مشاهده کنید. در اینجا چند نمونه از این سایت‌ها را معرفی کرده‌ایم:

 عموما در قبرس شمالی کارفرمایان قراردادی سه ماهه به صورت آزمایشی با نیروی کار امضا می‌کنند. در صورت رضایت هر دو طرف قرارداد بلندمدت منعقد می کنند.

 

شهرهای مهاجرپذیر قبرس شمالی

مهاجرپذیر بودن یک کشور و همچنین شهری که برای مهاجرت انتخاب می‌کنیم یکی از نکات بسیار مهم در پروسه مهاجرت است.

کشور قبرس شمالی یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای کوچک جهان است. یکی از نکات برجسته در قبرس شمالی ارتباط بسیار خوب مردم این کشور با مهاجران ایرانی است. ایرانیان در قبرس شمالی یکی از بالاترین جوامع مهاجر را تشکیل داده اند. ارتباطات خوب و مثبت قبرسی‌ها با ایرانیان را در فضای کسب و کار و ارتباطات خانوادگی به راحتی می‌توان مشاهده کرد.

حال سوال این است که شهرهای مهاجرپذیر در قبرس شمالی کدام ها هستند؟

شهرهای گیرنه، اسکله، فاماگوستا و لفکوشا؛ شهرهای مهاجرپذیر قبرس شمالی هستند. از این نظر که جمعیت ایرانیان در کدام شهرها سکونت دارند، باید گفت که شهرهای اسکله و فاماگوستا بیشترین ایرانی را در بین دیگر شهرهای مهاجرپذیر قبرس جای داده است.

حضور در این شهرها و زندگی در کنار جوامع ایرانی مزایا و معایب خود را دارد.

از این نظر می توان مفید باشد که در بدو ورود می‌توان دوستان جدید پیدا کرد و غم غربت را کمتر به خاطر آورد. همچنین به دلیل اینکه با ایرانیان راحت‌تر می‌توان ارتباط گرفت، احتمال پیدا کردن کار و یادگیری موارد مهم در آن کشور سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

از نظر دیگر اما می‌تواند عیب به حساب بیاید. زیرا دیرتر با فرهنگ جامعه‌ای که به آن مهاجرت شده است خو گرفته می‌شود. نکته دیگر هم در یادگیری زبان آن کشور است. حضور در شهرهای مهاجر پذیر قبرس شمالی و البته ارتباط با مردم بومی یادگیری زبان را تسریع می‌بخشد.

انتخاب اینکه در چه جایی و در چه محیطی از قبرس شمالی زندگی کنید را می توانید با کمک مشاوران ما انجام دهید.

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی برای همه ممکن است گزینه مناسبی نباشد. اما برای کسانی که بخواهند از مزایای زیر استفاده کنند قبرس شمالی بهترین گزینه است:

1- کسانی که قصد دارند با هزینه های بسیار معقول مهاجرت کنند

اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی یکی از گزینه های بسیار عالی برای ایرانیان است. زیرا با قیمت یک واحد آپارتمان در شهرهای بزرگ ایران به راحتی می‌توان یک آپارتمان و در بعضی موارد یک ویلا در قبرس شمالی خریداری کرد.

این نوع اقامت کمک می کند تا هم سرمایه گذاری داشته باشید. زیرا در قبرس شمالی رشد سالیانه قیمت مسکن به دلیل رشد سرمایه گذاری خارجیان وجود دارد.

2- اخذ اقامت سریع و آسان

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین پروسه‌های مهاجرتی و اقامتی را می‌توان در قبرس شمالی تجربه کرد. کسانی که ملک خریداری می‌کنند در یک بازه ۲۰ روزه تا یک ماهه می‌توانند اقامت‌شان را دریافت کنند.

3- امنیت در قبرس شمالی

قبرس شمالی امن‌ترین کشور کوچک جهان است. نرخ دزدی و جرم در این کشور نزدیک به صفر است. در قبرس شمالی خودروهایی که درب شان قفل نشده باشد زیاد می بینید. زمانی که در دریا شنا می‌کنید و وسایل‌تان در ساحل است، نگرانی‌ای بابت دزدیده شدن وسایل‌تان ندارید.

4- هزینه های زندگی در قبرس شمالی

در قبرس شمالی خرید ملک و خودرو به پوند انگلستان است اما مخارج زندگی به لیر ترکیه است. پایین بودن نرخ خرید لیر ترکیه نسبت به دلار و یورو، امکان زندگی بهتر و کم خرج را برای مهاجران قبرس شمالی فراهم می‌کند. از طرفی هزینه مواد غذایی در قبرس شمالی با قیمت مواد غذایی در ایران بسیار نزدیک و در برخی موارد پایین‌تر است.

5- آب و هوای قبرس شمالی

اگر به یاد بیاوریم همواره در جغرافیا می‌گفتند آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای بهترین آب و هواست. آب و هوای قبرس شمالی به دلیل حضور در دریای مدیترانه دارای آب و هوایی بسیار خوب است. تعداد روزهای آفتابی در این کشور حدود ۳۰۰ روز در سال است. همچنین در این جزیره زیبا انواع میوه ها رشد می کنند. از جمله توت فرنگی، موز، سیب، پرتقال، لیمو، نارنگی، توت، گلابی، کیوی و … .

6- تفریحات در قبرس شمالی

وجود انواع و اقسام تفریحات در قبرس شمالی باعث جذب گردشگران و مهاجران شده است. از مناظر طبیعی چون کوه‌ها و سواحل بسیار زیبا گرفته است، تا مکان‌های تاریخی همچون قلعه‌ها و کلیساها. در کنار این‌ها وجود کازینوها، کلاب‌ها و برنامه‌های تفریحی مختلف بر جذابیت‌های این شهر افزوده است. بسیاری از ساکنان کشورهای غرب اروپا مانند انگلستان، آلمان و حتی کشورهای اسکاندیناوی به همین دلایل مهاجرت به قبرس شمالی را انتخاب می‌کنند.

7- کمک به مهاجرت به کشورهای پیشرفته

برای بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند، مهاجرت مستقیم به کشور مقصد بسیار مشکل است. مانند کشورهایی چون کانادا، استرالیا و آمریکا.

در این شرایط یکی از بهترین گزینه ها مهاجرت به یک کشور ثالث است. این کشور می تواند مقصدی کوتاه مدت باشد تا هم در پرونده مهاجرتی به فرد متقاضی کمک کند. و هم از این نظر که از تلاطم های اقتصادی ایران در امان باشد.

پس می توان مهاجرت به قبرس شمالی را یک سکوی پرتاب به حساب آورد.

هرچند که بسیاری از مهاجران که با این دید به قبرس شمالی وارد شدند، بعد از مدتی با توجه به نکات مثبت جزیره تصمیم به اقامت همیشگی در قبرس گرفتند.

8- زبان رسمی قبرس شمالی و یادگیری سریع

زبان رسمی مردم قبرس شمالی، ترکی استانبولی است. برای ایرانیان به دلیل اشتراکات واژه ای بسیار زیاد با زبان ترکی یادگیری آن بسیار آسان است.

شاید اگر کسی 6 ماه فشرده وقت بگذارد، می تواند بسیار راحت و روان ترکی استانبولی را صحبت کند.

در مهاجرت به قبرس شمالی و یا هر کشور دیگری نیازمند یادگیری زبان آن کشور است. حال هرچه یادگیری این زبان آسانتر باشد، سرعت ادغام فرد در فرهنگ آن کشور سریعتر خواهد بود.

سخن آخر

قبرس شمالی می تواند مقصد بسیار مناسبی برای شما باشد، اگر با شرایطی که در مورد این کشور زیبا و امن در مقاله به آن اشاره شد. مهاجرت نیازمند کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط فرد متقاضی و تطبیق آن با قوانین کشور مقصد دارد. برای این منظور اگر تمایل دارید شرایط شما برای مهاجرت به قبرس شمالی بررسی شود، همین الان فرم ارزیابی رایگان شرکت سامادل را تکمیل نمایید.

کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

4 دیدگاه

 1. علی عسکری فر
  4 اردیبهشت 1401
  | پاسخ
  | پاسخ

  با سلام قصد دارم برای ترم سپتامبر در مقطع ارشد نرم افزار اقدام کنم،آیا شما در زمینه دانشجویی خدماتی دارید؟
  یک سوال دیگر در مورد کار دانشجویی داشتم که ممنون میشم پاشخ بدین، آیا در زمان تحصیل کار دانشجویی میتوان انجام داد؟و کار در زمینه کامپیوتر در قبرس شمالی هست؟
  ممنون

  • BEHRAD
   4 اردیبهشت 1401
   | پاسخ
   | پاسخ

   سلام آقای عسکری فر
   بله، خدمات پذیرش تحصیلی رو براتون انجام میدیم.در زمان تحصیل مجوز کار در خارج از دانشگاه و حتی داخل دانشگاه رو دارید.برای رشته کامپیوتر همه جای دنیا کار هست و قبرس شمالی هم از این قاعده مستثنی نیست.
   برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با شماره واتساپ شرکت تماس بگیرید.

 2. Mahsa
  20 اردیبهشت 1401
  | پاسخ
  | پاسخ

  سلام ،ممنون میشم پاسخ بدین که دانشگاه های قبرس شمالی برای تخصص پزشکی پذیرش دارن؟اگه پذیرش دارن هزینه ی دانشگاه ها به چه صورته؟

  • BEHRAD
   21 اردیبهشت 1401
   | پاسخ
   | پاسخ

   سلام،
   خیر، پذیرش برای دوره تخصص پزشکی ندارند اما دوره های دیگه ای هستند که بهتون معرفی میکنم.
   دوره 7 ساله پزشکی عمومی _ بورسیه ندارد _ مبلغ 10599 دلار برای هر ترم
   کارشناسی به زبان انگلیسی : تغذیه و رژیم غذایی _ پرستاری _ فیزیوتراپی و توانبخشی _ با 50% بورسیه مبلغ 4097 دلار برای هر ترم
   بقیه رشته های کارشناسی و تمام دوره های کارشناسی ارشد و دکتری به زبان ترکی می باشند.
   فوق لیسانس پرستاری _ 1 الی دو ساله با تِز _ فقط ترکی _ با 50% بورسیه مبلغ 2175 دلار برای هر ترم
   داروسازی با 50% بورسیه 4341 دلار برای هر ترم
   دندانپزشکی شامل بورسیه نمی شود _ مبلغ 9596 دلار برای هر ترم

ارسال دیدگاه