سرمایه گذاری در قبرس شمالی

21 اردیبهشت 1401
0 دیدگاه
سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی

بر اساس آماری که طی چندین سال اخیر شاهد آن بوده ایم،قبرس شمالی نیز یکی از کشور هایی است که به عنوان یکی از قطب های سرمایه گذاری که آینده‌ی روشنی پیش رو دارد شناخته شده است و به همین دلیل مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

ممکن است که با شنیدن نام قبرس شمالی و پیشرفت های چشمگیری که داشته است سوالاتی از این قبیل داشته باشید:

چرا سرمایه گذاری در قبرس شمالی؟ چگونه می‌توان سرمایه‌گذاری موفقی در قبرس شمالی داشت؟ چه سرمایه‌گذاری سود بیشتری دارد؟ علاوه بر خرید ملک چه روش‌های دیگری در قبرس شمالی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد؟

در این مقاله تیم سامادل پاسخ تمام سوالات شما را در مورد سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی جمع آوری کرده است.پس با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبرس شمالی با توجه به موقعیت استراتژیک و جاذبه‌های طبیعی که داراست به عنوان یکی از بهترین مناطق آسیایی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های املاک و مستغلات و کارآفرینی بسیار پرطرفدار است. بنابراین دولت مردان قبرس شمالی توانسته‌اند به خوبی پتانسیل کشور خود را نشان دهند و در رشد و توسعه اقتصاد این کشور گام مهمی بردارند.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس شمالی

در مقاله‌ی مهاجرت به قبرس شمالی به طور مفصل در باره‌ی مهاجرت به قبرس شمالی توضیح داده شده است اما بیایید به طور اختصاصی در مورد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بیشتر بدانیم.

مهاجرت به قبرس شمالی به طرق مختلف امکان پذیر است، مهاجرت از طریق  سرمایه‌گذاری یکی از آن‌ها محسوب می‌شودکه با توجه به انتخاب و شرایط زندگی هر فرد متفاوت است.سرمایه‌گذاری در کشور قبرس شمالی امتیاز دریافت اقامت موقت و پس از آن تحت شرایط و براساس قوانین و طی پروسه‌های زمانی امکان درخواست اقامت دائم این کشور را فراهم می‌آورد.

نکات مهم سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 1. قبرس شمالی به شهروندان و سرمایه گذاران خارجی به یک اندازه اهمیت می‌دهد و تمامی سرمایه‌گذاران به صورت قانونی حمایت می‌شوند.
 2. قبرس شمالی از طرح‌های مشارکتی بین شرکت های داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند.
 3. یکی از امتیازاتی که دولت قبرس شمالی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است، امکان پرداخت مالیات کمتر است.
 4. با نظر به سرمایه گذاری‌های ثابت، متوجه می‌شویم که سرمایه گذاری در بخش های خصوصی هر سال بین 80 تا 90 درصد است. (سرمایه گذاری های دولتی بین 10 تا 20 درصد است)
 5. در قبرس شمالی، اگر در زمینه املاک و گردشگری سرمایه گذاری کنید، امکان سود دهی در کوتاه مدت وجود دارد.

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی

روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

1. سرمایه گذاری در قبرس شمالی با خرید ملک

خرید ملک یکی از راه‌های پرطرفدار سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌باشد.دولت قبرس شمالی حامی این نوع سرمایه‌گذاری است زیرا با جذب سرمایه، رونق ساخت و ساز در این منطقه افزایش می‌یابد. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی 37000 پوند می باشد. از مزیت‌های حائز اهمیت این نوع سرمایه گذاری، امکان اخذ اقامت است که پس از ارائه تقاضانامه‌ی خود ظرف مدت 2 ماه پس از ثبت تقاضانامه پردازش می‌شوند.

2. سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی با ثبت شرکت

دومین گزینه‌ای که برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی می توانید از آن بهره ببرید، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت است.

ثبت شرکت در قبرس شمالی قوانین خاص خود را دارد،برای مثال لازم است که مالک شرکت، کیملیک (در زبان ترکی به معنای «هویت»است) قبرس شمالی را داشته باشد یا با شراکت فردی قبرس تبارشرکت خود را تأسیس کند. از طریق ثبت شرکت می‌توان به مدت 2سال اقامت موقت دریافت کرد و پس از طی مدتی می‌توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد.

به طور کلی دو نوع شرکت می توانید در قبرس شمالی ثبت کنید:

1_شرکت تجاری Trading Company

2_شرکت خدماتی Service Company

حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی در سال 2022، 50000 یورو می‌باشد.

3. سرمایه گذاری در قبرس شمالی با کارآفرینی

یکی از راه‌های مهاجرت امن و راحت و البته قانونی برای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی مهاجرت از طریق کارآفرینی است. مهاجرت از طریق کارآفرینی برای سرمایه گذاران بدون شک تصمیم جدی و بزرگی است، چرا که سرمایه گذار بخش اعظم دست آورد های مالی خود را به همراه خود می برد.اگر طرحی جدید و خلاقانه دارید برای سرمایه‌گذاری به این روش تعلل نکنید، کافیست ثابت کنید که ایده و طرح شما به اشتغال‌زایی در این کشور کمک می‌کند.

4. سرمایه گذاری در قبرس شمالی با خرید اوراق قرضه دولتی

آخرین روش سرمایه گذاری در قبرس شمالی اوراق قرضه دولتی است. بدین روش 500,000 یورو باید به مدت سه سال سرمایه‌گذاری کنید و در این مدت اقامت موقت شامل فرد سرمایه گذار می‌شود. پس از گذشت سه سال متقاضی و اعضای خانواده‌اش می‌توانند اقامت دائم را کسب کنند.

مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی

با گذشت زمان و حمایت بیشتر دولت قبرس شمالی از سرمایه گذاران، مزایای سرمایه گذاری در این کشور افزایش یافته است.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • امکان دریافت پاسپورت و شهروندی قبرس شمالی
 • دریافت سند قطعی
 • امنیت بسیار بالایی که این جزیره دارا می‌باشد
 • رونق بالای بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی
 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها و موسسات عالی
 • کسب درآمد با خرید ملک در قبرس شمالی
 • سرمایه‌گذاری به پوند انگلستان
 • ثبات سیاسی
 • توافق نامه متقابل سرمایه گذاری با  17 کشور

لازم به ذکر است که موارد اشاره شده موارد جزئی از مزایای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی است، برای اطلاع بیشتر از مزایا و فرصت‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌توانید با مشاوران ما در شرکت سامادل تماس بگیرید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یک مسیر هدفمند، با ارزش و اعتبار اثبات شده است که موجب می شود تا در مدت حداقل 6 ماه تابعیت اروپا را کسب کنید.

از طریق دو روش زیر می توان شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی را فراهم کرد:

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک با حداقل یک خانه به ارزش 37,000 پوند، شخص متقاضی باید از نظر سلامت جسمانی مشکلی نداشته باشد و همچنین سوء پیشینه ای نداشته باشد.

نکته: قبل از خرید ملک در قبرس شمالی حتما به نوع سند آن توجه داشته باشید زیرا قبرس شمالی از تنوع سند ملکی برخوردار است.

برای اطلاع بیشتر از انواع سند ملک در قبرس شمالی به مقاله خرید ملک در فاماگوستا  نگاهی بیندازید.

 • ثبت شرکت به مبلغ حداقل 50,000 یورو شما را به ورود به بازار تجارت و اقتصاد قبرس شمالی سوق می‌دهد.

از این طریق ابتدا اقامتی دوساله دریافت می‌کنید که با پرداخت بیمه و مالیات خود در این کشور می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید و در نهایت بعد از 5 سال اقامت دائم قبرس را اخذ نمایید.

 

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله متوجه شدید، قبرس شمالی برخلاف خیلی از کشور‌ها در شرایط و قوانین خود برای مهاجرت آسان گرفته است. همچنین با توجه به مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی، شما می‌توانید علاوه بر درآمد زایی در این کشور، از آب و هوای دلپذیر دریای مدیترانه لذت ببرید.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی دارید، مشاوران شرکت ما می توانند با توجه به شرایط شما، بهترین راه را به شما معرفی می‌کنند. تنها لازم است از طریق صفحه تماس با ما، از مشاوران شرکت ما مشورت بگیرید.

 

ارسال دیدگاه